Historike/ Rama shkon në Paris me charter me flamur turk

Historike/ Rama shkon në Paris me charter me flamur turk

15:21, 13/04/2024
A+ Aa A-

Politologu dhe studiuesi Afrim Krasniqi ka reaguar pas vizitës zyrtare të Ramës në Paris.

Krasniqi është shprehur se vizita politike ishte  pozitive e kryeministrit dhe 5 ministrave në Paris por është e gabuar dhe absurde të shkosh në Paris në emër të Shqipërisë me një avion zyrtar që nuk ka flamurin tonë, por mban flamurin e një vendi.

Postimi:

Vizitë politike pozitive e kryeministrit dhe 5 ministrave në Paris por e gabuar dhe absurde të shkosh në Paris në emër të Shqipërisë me një avion zyrtar që nuk ka flamurin tonë, por mban flamurin e një vendi tjetër! Prej 1912  nuk është provincë e vendit/prandorisë tjetër, por shtet i pavarur, tashmë kandidat për BE.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco