Meta: Qeveria ka korruptuar Bashën! Izolimi i Berishës për arsye politike

Meta: Qeveria ka korruptuar Bashën! Izolimi i Berishës për arsye politike

12:38, 13/04/2024
A+ Aa A-

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta në një konferencë për mediat nga Korça deklaroi se qeverisja e Edi Ramës ka korruptuar Lulzim Bashën.

Meta tha se izolimi i Sali Berishës është bërë për arsye të pastra politike. Ndërsa, shtoi se PL është një uragan i vërtetë lirie.

“Partia e Lirisë është e gatshme të jetë një uragan për t’i dhenë tjetër ton opozitës. Po të ishte e dobët opozita, nuk e izolonin Berishën për qëllime politike.

Rama ka korruptuar Lulzim Bashën dhe ndërkombëtarët. PL do të japë mesazh të fuqishëm për të infiltruarit dhe të korruptuarit e Rilindjes”, u shpreh Meta.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco