Petrit Vasili: Lindita Nikolla të lërë mënjanë partinë e saj që po vjedh çdo ditë, t’i rikthehet detyrës

Petrit Vasili: Lindita Nikolla të lërë mënjanë partinë e saj që po vjedh çdo ditë, t’i rikthehet detyrës

17:33, 12/04/2024
A+ Aa A-

Nga Petrit Vasili: 

Ishalla nuk bojkoton edhe Nikolla si Ndreca!

Kryetarja e Komisionit Hetimor zj.Albana Vokshi i ka kërkuar zyrtarisht takim Lindia Nikollës për zgjidhjen e situatës së krijuar nga bojkoti i paturp i deputeve të rilindjes me Plarent Ndrecën në krye.

Ishalla nuk shmanget dhe nuk ikën edhe Nikolla ashtu si Ndreca.

Po te kishte qenë një minutë të vetme Kryetare Kuvendi siç ja kërkon ajo karrige qe ka dhe që respekton ligjet dhe Rregulloren e Kuvendit me kohë Nikolla dihej te kishte bërë gjithshka, që rilindasit të vinin ne Komision.

Meqe nuk e bëri dot, Zj.Vokshi po i bën thirrje Nikollës dhe te lërë menjanë partinë e saj që vjedh çdo ditë dhe t'i kthehet detyrës.


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco