VIDEO/ Berisha: Rama i fali Olsit 37 mijë metër katrorë tokë, drejtësinë duhet ta bëjnë vetëm qytetarët

20:29, 02/04/2024
A+ Aa A-

Lideri i opozitës, Sali Berisha, duke folur në tubimin qytetar, tha se Edi Rama i fali vëllait të tij Olsi, 37 mijë metër katrorë tokë.

“A mund të ndodhë t’i falë kazerma me një euro, në një kohë kur ish pronarët, kur kanë marrë tokën e konfiskuar 60 vite më parë, për vjetërsinat e diktaturës, kanë paguar 800 mijë, kanë paguar 500 mijë, kanë paguar 1 milion dhe më shumë dollarë, në mënyrën më të padrejtë, por ligji ai ishte”, tha Berisha.

Pjesë nga fjala e liderit të opozitës

Të dashur miq, a mund të ndodhë që me firmë dhe vulë kryeministri t’i falë me një euro, 37 mijë metër katrorë tokë, vëllait të vet.

A mund të ndodhë t’i falë kazerma me një euro, në një kohë kur ish pronarët, kur kanë marrë tokën e konfiskuar 60 vite më parë, për vjetërsinat e diktaturës, kanë paguar 800 mijë, kanë paguar 500 mijë, kanë paguar 1 milion dhe më shumë dollarë, në mënyrën më të padrejtë, por ligji ai ishte.

Të dashur miq, a do presim ne, që ndaj Olsit të veprojë drejtësia, që ndaj Edi Ramës të veprojë drejtësia?

Do ishte qesharake po të prisnim ne.

Drejtësinë duhet ta bëjnë qytetarët, qytetarët, qytetarët!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco