Lajmi i fundit

LIVE/ Qytetarët tubim në mbështetje të liderit të opozitës, Sali Berisha

Refuzimi i ambasadorit të SHBA/ Berisha: Serbomadhi i Beogradit dhe Pashiqi i Tiranës konferencën për Kosovën, e donin vetëm për ta ndarë atë

Refuzimi i ambasadorit të SHBA/ Berisha: Serbomadhi i Beogradit dhe Pashiqi i Tiranës konferencën për Kosovën, e donin vetëm për ta ndarë atë

19:24, 01/03/2024
A+ Aa A-

Kreu i PD, Sali Berisha në protestën që po zhvillohet kundër arrestimit politik të tij është shprehur se dje po lexoja një lajm se ambasadori i SHBA-së ju përgjigj Rashiçit, një eksponent të Listës Serbe, harroje ndonjëherë atë konferencën ndërkombëtarë sepse Kosova është dhe do të jetë përjetësisht e pavarur.

Fjala:

Të dashur miq!

U zhvillua dje takimi i 6 vendeve të Ballkanit.

Kosova nuk dërgoi përfaqësi.

Dy muaj më parë ky takim u zhvillua në Shkup, ku Kosova u përfaqësua nga kryeministri.

Në Tiranë preferoi karrigen bosh dhe të mos vijë.

Por dje po lexoja një lajm se ambasadori i SHBA-së ju përgjigj Rashiçit, një eksponent të Listës Serbe, harroje ndonjëherë atë konferencën ndërkombëtarë sepse Kosova është dhe do të jetë përjetësisht e pavarur.

Miq!

A ju kujtohet ju, thirrja periodike e Pashiqit të Tiranës, e këtij tradhtari të kombit shqiptar, që të mblidhet konferencë ndërkombëtare për Kosovën.

Besoj se nuk e keni harruar.

Të njëjtën gjë kërkonte Beogradi, Moska. Por çfarë ndërkombëtare do të mblidhet për Kosovën. Ishin mbledhur konferencat.

E ka njohur gjykata e OKB-së për pavarësinë e saj, e kanë njohur 115 shtete.

Çfarë e donte serbomadhi i Beogradit dhe Pashiqi i Tiranës konferencën, e donin vetëm për të ndarë Kosovën. Këta armiq të saj, por armiq të paqes dhe stabilitetit të rajonit.

Kjo ishte arsyeja se pse dje ambasadori i SHBA-së i dha përgjigje kërkesës për konferencë ndërkombëtare, një kërkesë sa e Moskës, aq e Beogradit dhe aq e Tiranës, e këtij vasali të shpifur të Vuçiç.

Sa kohë do e durojmë ne këtë njeri.

Edhe sa kohë do të poshtërojë me tutje këtë vend ky njeri.

Edhe sa kohë do të nëpërkëmbë interesat kombëtare ky njeri.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco