VIDEO/ Paloka: Shkrimi prestigjiozes franceze nxjerr zbuluar qeverinë, Rama i zhytur ne afera korruptive

VIDEO/ Paloka: Shkrimi prestigjiozes franceze nxjerr zbuluar qeverinë, Rama i zhytur ne afera korruptive

16:26, 01/03/2024
A+ Aa A-

I ftuar në edicionin e mesditës në SYRI TV me moderatorin, Arnold Kariqi për të diskutuar mbi shkrimin që gazeta prestigjioze franceze bëri mbi korrupsionin që ka mbërthyer qeverinë ishte deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka.

Paloka është shprehu se sa më shumë deskrititohet Rama aq më shumë qofte ha në verandën e tij të korrupsionin sipas deklaratave nga bashkëpunëtori i tij më i ngushtë, Ahmetaj.

"Ta quash një artikull kritik është pak sepse e diskrititon krejtësisht Ramën dhe për ti shtuar kësaj panorame që shprehe ti ka pasur dhe një raport nga Freedom House e cila thotë disa të vërteta të rënda për Shqipërinë sa i përket qeverisjes së Ramës.

Fjalëve që thonë se Rama ka mbështetje ndërkombëtare, po raporti i Fredom Haouse dhe jo vetëm ku në raportin e zgjedhjeve nga OSBE ODHIR i ka hedhur poshtë zgjedhjet ku ka vënë në pah të gjitha shkeljet që kanë cënuar rëndë rezultatin zgjedhor në fund.

Të gjithë raportet zyrtare dhe institucionale paraqesin këtë realitet të vështirë dhe vjen Sekretari i SHBA0-së dhe e cilëson Ramën si udhëheqës shteti.

Sa më shumë deskrititohet Rama aq më shumë qofte ha në verandën e tij të korrupsionin sipas deklaratave nga bashkëpunëtori i tij më i ngushtë. Ajo që kanë shkruar gazetarët francez është ekzakt ajo që ndodh në Shqipëri. "

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco