FOTOLAJM/ Mungon Kosova: Rama i ofron një mikpritje të ngrohtë Vuçiçit

FOTOLAJM/ Mungon Kosova: Rama i ofron një mikpritje të ngrohtë Vuçiçit

10:13, 29/02/2024
A+ Aa A-

Në një samit të Ballkanit Perëndimor, ku mungojnë Kosova dhe Mali i Zi, aktorët kryesorë mbetën Edi Rama dhe Aleksandër Vuçiç.

Rama i ofroi mikut të tij Vuçiç një pritje të ngrohtë, siç shihet nga pamjet e publikuara nga mediat serbe.

Vuçiç dukej i gëzuar teksa mbërriti në samitin e dytë në Tiranë.

Një ditë më parë ai arriti të imponojë axhendën e tij në kryeqytetin shqiptar, duke zhdukur fjalën sanksione nga deklarata për pushtimin rus të Ukrainës.

Po ashtu ai zhduku flamujt dhe fjalën shtete nga deklarata, për të injoruar kështu përfundimisht Kosovën.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco