'Edhe një deklaratë siç e deshi Ukraina s'e prodhuan dot'/ Xhaferri: Zelenksy erdhi në 'gojën e ujkut' që quhet Open Balkan

'Edhe një deklaratë siç e deshi Ukraina s'e prodhuan dot'/ Xhaferri: Zelenksy erdhi në 'gojën e ujkut' që quhet Open Balkan

23:13, 28/02/2024
A+ Aa A-

Kreu i FRPD-së, Besart Xhaferri i ftuar në emisionin ‘’Ora e Betit’’ u shpreh se Zelenksy erdhi në ‘’gojën e ujkut’’ që quhet Open Balkan.

Xhaferri: Edhe një deklaratë nuk arritën dot ta prodhonin sic e deshi Ukraina.

Para samitit, Zelensky i ka kërkuar shtetit shqiptar që të ndalojë ardhjen e turistëve rus, dhe ajo nuk u pranua nga Rama.

Zelensky kishte ardhur në gojën e ujkut që quhet Open Balkan.

Pra kishte ardhur këtu në një samit që do drejtohej nga një kryeministër që ktej do të mbështesi Ukrainën, por në fund të ditës ka vëlla Vucicin që erdhi dhe bëri të zotin e shtëpisë në samit duke ndryshuar edhe deklaratat sic i donte.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco