Lajmi i fundit

LIVE/ Qytetarët tubim në mbështetje të liderit të opozitës, Sali Berisha

Shtyhet seanca ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Shtyhet seanca ndaj Thaçit dhe të tjerëve

10:22, 27/02/2024
A+ Aa A-

Seanca e paraparë për të martën në Dhomat e Specializuara në rastin ndaj Hashim Thaçit dhe të tjerëve është shtyrë për të mërkurën (28 shkurt).

Një ditë më parë u dëgjua dëshmia e dëshmitarit të mbrojtur të Zyrës së Prokurorit të Specializuar (ZPS), i 47-ti me radhë.

Prokurorja e Zyrës së Prokurorit të Specializuar Sarah Clanton, në përmbledhjen për dëshmitarin e prezantoi atë si banor të Prizrenit që është ndaluar e keqtrajtuar prej pjesëtarëve të UÇK-së.

“Dëshmitari me numër 02749 ka qenë banor i Prizrenit. Në qershor 1999 është rrëmbyer dhe rrahur nga pjesëtarët e UÇK-së. Është dërguar në një ndërtesë të përdorur nga UÇK-ja ku është marrë në pyetje dhe është rrahur më pas. Gjatë ndalimit ai i ka vërejtur edhe personat e tjerë të ndaluar dhe është liruar nga një ushtar UÇK-së”, ka thënë gjatë përmbledhjes prokurorja Clanton.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco