Lajmi i fundit

PIRANJAT/ Me Florian Binaj dhe Dojna Mema

Baza ajrore taktike në Kuçovë, Rama: Rol kyç në mbështetjen e operacioneve dhe stërvitjeve të NATO-s

Baza ajrore taktike në Kuçovë, Rama: Rol kyç në mbështetjen e operacioneve dhe stërvitjeve të NATO-s

09:41, 27/02/2024
A+ Aa A-

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka publikuar pamjet nga baza ajrore taktike e NATO-s që do të hapet më 4 mars në Kuçovë. Përmes një postimi në “Facebook”, kryeministri Rama shkruan se kjo bazë ajrore do të luajë një rol kryesor në mbështetjen e operacioneve dhe stërvitjeve të NATO-s.

Rama shton se baza ajrore do të shërbejë edhe si një qendër për aktivitetet e Forcave Ajrore, me infrastrukturë të avancuar për avionët luftarakë dhe ata të transportit të Aleancës.

“Dhe nga Baza Ajrore Taktike e NATO-s që hapet së shpejti në Kuçovë, e cila do të luajë një rol kyç në mbështetjen e operacioneve dhe stërvitjeve të NATO-s, duke shërbyer edhe si një qendër për aktivitetet e Forcave Ajrore, me infrastrukturë të avancuar për avionët luftarakë dhe ata të transportit të Aleancës, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan kryeministri Rama në “Facebook.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco