Lajmi i fundit

Berisha: Erion Veliaj kërkon strehim politik tek Balla!

VIDEO/ Berisha: Ata që përdorin studiot dhe penën si hanxhar mbi opozitën janë llumi i shoqërisë njerëzore!

19:59, 24/02/2024
A+ Aa A-

Gjatë fjalës në tubimin qytetar, kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha, ka sulmuar edhe ata gazetarë që i përdorin studiot dhe fjalën e tyre, si armë kundër opozitës.

Sipas Berishës, këta personazhe janë llumi i shoqërisë njerëzore.

Pjesë nga fjala e kreut të PD-së, Sali Berisha:

Të dashur miq, sot kemi përpara suitën e lakejve, puthadorëve, të cilët nga mëngjesi gjer në darkë trumbetojnë një Shqipëri pa opozitë.

Sulmojnë një Shqipëri pa opozitë.

Nga mëngjesi gjer në darkë i thurin lavde dhe himne kreut të krimit të organizuar.

Sulmojnë opozitën, përpjekjet e saj, vetëm e vetëm të realizojnë ëndrrën e Edi Ramës, të Shqipërisë pa opozitë.

Por ata të cilët predikojnë, mbrojnë tezën e Shqipërisë pa opozitë, ata që besojnë se përdorin studiot, përdorin penën si hanxhar mbi opozitën, ata janë llumi i shoqërisë njerëzore.

Ata janë turpi i njeriut, ata janë qenie të zhveshura nga çdo dinjitet, janë skllevër të krimit, të vjedhjeve.

TUBIMI I PLOTE: 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco