Refugjatët/ Ironia e Manjanit: Argumentet e GJK si akti i përdhunuesit

Refugjatët/ Ironia e Manjanit: Argumentet e GJK si akti i përdhunuesit

10:23, 23/02/2024
A+ Aa A-

Nga Ylli Manjani

Gjykata Kushtetuese, me pak fjalë, ka argumentuar se italianët një ditë do ikin nga Gjadri dhe Shëngjini dhe se territorin nuk e marrin me vete, aty do e lenë...

Dmth, çdo përdhunues sipas logjikës më të re kushtetuese, mund të justifikojë përdhunimin me argumentin se "nuk ia mora, aty ia lashë..."

***

Ore, shteti është fenomen serioz dhe u ka hije vetëm njerëzve seriozë.

Aty ku s'ka hije shteti, karagjozllëku flet me zë të lartë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco