Lajmi i fundit

Berisha: Erion Veliaj kërkon strehim politik tek Balla!

(Pa)Përgjegjshmëria e skajshme e votës!

(Pa)Përgjegjshmëria e skajshme e votës!

22:09, 22/02/2024
A+ Aa A-

Nga Milaim Nela

I turpshëm dhe shumë i rëndë akti i votimit në Kuvendin e Kërpëratave nga ana e PDIU-së i marrëveshjes Rama-Meloni!

Nuk di ku e gjen kurajon Mesila Doda ta arësyetojë këtë votë!

Çfarë lidhje ka ky ligj me ndihmën ndaj Italisë!

Kësaj i thonë të nxjerr ujerat e zeza të komshiut në oborrin tim që ta ndihmoj atë të mbajë pastër oborrin e tij!

TURP TURP TURP!

Dhe keni surrat të ju dilni shqiptarëve përpara e të ju kërkoni votë!

Po detyra KRYESORE e deputetit shqiptar është të mbrojë interesat e vendit dhe jo ato të Italisë apo pazar-partisë!

Ky është rast tipik që të dalësh edhe kundër partisë sepse vihet në pyetje interesi kombëtar!

Po çfarë dreq partie shqiptare jeni ju??

Që na bëni dërr dërr për aleancën e PD-se me Dulen!

Kjo votë ka erê të qelbur e ju vraftë vota e shqiptarëve sepse nuk e keni marrë për pazare të tilla!

Na thoni çfare tenderash keni fituar nga Rama se dihet se ju jeni parti pazaresh!?

I ftoj miqtë e mi shqiptarë të Çamërisë të reagojnë fuqishëm se kjo votë shkel rëndë edhe gjakun dhe dhimbjet e tyre!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco