‘Këta xhagajdurë të parasë, qelben erë’/ Amnistia, Vasili: Rilindja e kthen Kuvendin në pazar hajdutësh

‘Këta xhagajdurë të parasë, qelben erë’/ Amnistia, Vasili: Rilindja e kthen Kuvendin në pazar hajdutësh

09:02, 22/02/2024
A+ Aa A-

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili theksoi se Rilindja e ka kthyer Kuvendin në pazar hajdutësh.

Përmes një mesazhi në rrjetin social ‘Facebook’, Vasili shton se Kuvendi është zhytur në kaos dhe paligjshmëri

REAGIMI I VASILIT

Amnistia, Rilindja e kthen Kuvendin ne pazar hajdutesh!

Kuvendi i Nikollës është zhytur ne kaos dhe paligjshmeri totale ku interesat mafioze të Ramës dhe hajduteve te tij heqin dhe fusin ligjet sipas pazareve, që bëjnë lapangjozet e rilindjes me njeri tjetrin dhe sipas ryshfeteve, qe kane marre.

Dhe kanë surrat e flasin për rregulla e ligje këta ordinere qe nga kryeministri e deri tek ministrat e tij karagjozë. Keta xhagajdure te parasë, qelben ere hajduteri ashtu si i pari i tyre Rama.

Por te mos te harrojne kurre se njerezit e thjeshte shohin, degjojne dhe mbajne shenim çdo gje dhe do tjua kthejne turive 100 fish ketyre ordinereve me mjeker e pa mjeker, dy metrosh apo 1.5 metra qofshin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco