Shtyhet seanca për Mediun sepse Irena Gjoka ishte në një aktivitet

Shtyhet seanca për Mediun sepse Irena Gjoka ishte në një aktivitet

09:24, 21/02/2024
A+ Aa A-

Gjykata e Posaçme ka shtyrë për në 6 mars seancën ndaj ish-ministrit të Mbrojtjes, Fatmir Mediu.

Shkak i shtyrjes mungesa e kryesueses Irena Gjoka, e cila ishte angazhuar në një aktivitet të Gjykatës Kushtetuese.

Dështimi i seancën pamundësoi pyetjen e 4 dëshmitarëve të paraqitur, mes të cilëve Dritan Minxolli, ish-drejtor i fabrikës së Gërdecit dhe ish-ushtarakut Sokol Ngjeçi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco