SYRI TV/ Plakja e popullisë, PL: Qeveria vrau shpresën, më 20 shkurt në shesh kundër zhvatjes

13:35, 19/02/2024
A+ Aa A-

Kryetari i Lëvizjes Rinore për Integrim Kristian Kina akuzoi qeverinë së është përgjegëse për shifrat alarmante të plakjes së popullsisë dhe largimit të të rinjve jashtë vendit.

Në një dalje për mediat, teksa solli në vëmendje shifrat zyrtare të INSTAT për rritje e plakjes së popullsisë, dhe uljen e nivelit të lindshmërisë, Kina deklaroi se qeveria ka vrarë shpresën tek shqiptarët,të cilët detyrohen cdo ditë e më shumë të braktisin vendin.

Sipas Kinës, prioriteti i qeverisë janë vetëm inceneratorët dhe PPP=të korruptive, ndaj ai bëri thirrje që me 20 shkurt të gjithë të dalin në protestë kundër zhvatjes, varfërisë dhe shopopullimit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco