Tomor Alizoti: Parlamenti është një tallava e shëmtuar

Tomor Alizoti: Parlamenti është një tallava e shëmtuar

07:51, 19/02/2024
A+ Aa A-

Deputeti Tomor Alizoti, teksa rrëfeu jetën personale foli dhe për situatën politike në vendin tonë.

Në një intervistë për emisionin “Interview” në EuronewsAlbania,a i theksoi se  parlamenti shqiptar është një repart ushtarak nga krahu i PS.

Gjithashtu ai theksoi  parlamenti i vendin tonë nuk përfaqëson interesat e popullit shqiptar, ndërsa e krahasoi me një tallava të shëmtuar.

“Po të shikosh partitë, partinë demokratike dhe PS, figurat që kanë një auorë politike, shumë shpejtë duket nga skena sepse liderit duket se po i bëjnë hije dhe ka probleme. O ka shërbëtorë, o ka armiq dhe parlamenti shqiptar është një repart ushtarak nga krahu i PS. Për mua parlamenti shqiptar, nuk përfaqëson interesat e popullit shqiptar. Është një tallava e shëmtuar, është një banalitet që nuk ka fare bisedë politike”-tha ai.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco