Takimi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike në selinë blu/ Ja deputetët e pranishëm

Takimi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike në selinë blu/ Ja deputetët e pranishëm

15:35, 12/02/2024
A+ Aa A-

Deputetët e Partisë Demokratike janë mbledhur të gjithë bashkë për herë të parë pas gati 2 vitesh në selinë qëndrore.

Mbledhjen e drejton kryetari i grupit parlamentar zoti Gazment Bardhi dhe Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, zoti Flamuar Noka, si dhe zoti Ervin Salianji.

Në këtë mbledhje do diskutohet për vijimin e aksionit të përbashkët opozitar i cili prej muajsh ka filluar në sallën e parlamentit dhe do të shtrihet në terren, kur pritet që në 20 shkurt të zhvillohet edhe protesta më e madhe kombëtare, pas skandaleve të tmerrshme të kryeministrit Edi Rama, të dëshmuara edhe nga ish-zëvendës kryeministri Arben Ahmetaj.

Të pranishëm në mbledhje:

1. Gazment Bardhi; ✅

2. Jorida Tabaku mungon per arsye shendetesore

3. Dhurata Çupi; - ✅

4. Saimir Korreshi; france

5. Dashnor Sula;  Itali

6. Lefter Geshtenja ✅

7. Zheni Gjergji; ✅

8. Qani Xhafa; ✅

9. Helidon Bushati; ✅

10. Ramadan Likaj; ✅

11. Xhelal Mziut; ✅

12. Flamur Hoxha; mungon

13. Bledion Nallbati; ✅

14. Agron Gjekmarkaj;✅

15. Ferdinand Xhaferaj; mungon

16. Ervin Salianji;✅

17. Ilda Dhori; mungon

18. Petrit Doda ✅

19. Emilja Koliqi mungon

20. Fatmir Mediu (PR);

21. Agron Duka (PAA);

22. Vangjel Dule (PBDNJ);

23. Dashamir Shehi (LZHK);

24. Greta Bardeli; ✅

25. Ina Zhupa; ✅

26. Isuf Çela;✅

27. Asllan Dogjani;✅

28. Bujar Leskaj;✅

29. Edi Paloka;✅

30. Kastriot Piroli; mungon - rast vdekje

31. Lindita Metaliaj; ✅

32. Ludovik Hasanaj;✅

33. Sorina Koti;✅

34. Tomorr Alizoti;✅

35. Edmond Spaho; mungon per arsye shendetesore

36. Albana Vokshi;✅

37. Flamur Noka;✅

38. Oerd Bylykbashi;✅

39. Luan Baçi;✅

40. Tritan Shehu;✅

41. Sali Berisha;

42. Kasem Mahmutaj;✅

43. Elda Hoti.✅

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco