FOTO/ Presidenti i ri, çfarë do thotë Ilir Meta sonte në ‘Zonë e lirë’?

FOTO/ Presidenti i ri, çfarë do thotë Ilir Meta sonte në ‘Zonë e lirë’?

18:28, 19/05/2017

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta do të jetë sonte në mbrëmje i ftuar te emisioni “Zonë e Lirë” në Tv Klan. Kjo është dalja e dytë e tij në një emision televiziv që pas zgjedhjes si President Republike.

Deklaratat e tij sonte priten me interes për shkak të zhvillimeve të fundit politike pas marrëveshjes Rama-Basha për t’i dhënë fund krizës politike, por që nga ana tjetër penalizon partitë e vogla përfshi këtu edhe LSI-në e themeluar prej tij.

Një natë më parë kreu i LSI, Petrit Vasili e quajti antikushtetuese marrëveshjen PS-PD.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Besnic19/05/2017 19:20

Ilir Metes i erdhi fillimi i momentit te asaj cka meriton Ai. Ai pervecse koka e krimit dhe korrupsionit ne Shqiperi, kryehajduti shqiptar, me Partine e tij te poshter shkaterroi frymen dhe edukimin e rinise shqiptare duke i mesuar poshtersine qe duhet te aderosh ne LSI qe te punesohesh dhe te hash nje cap buke! E gjithe rinia pas Tij, ne fakt pas kafshates se gojes pavaresisht bindjeve te tyre politike dhe u bene shumica LS Ista; parti e mbushur me Bandite, kriminele dhe hajdute e dhunshem. Tani ne fund, e futen ne gracke, e bene President Leshi dhe Ai e hengri, por vetem fillimi! Ai duhet te denohet perjetesisht se bashku me zonjen e tij superpisanjoze dhe kurve, mashtruese dhe intrigante. Dita e tyre erdhi. FLM Amerike. Te tjeret sipas radhes pas Tij;

Shto koment