FOTO/ Zbulohet emri, ja ministri i parë teknik që pritet të propozohet nga PD

FOTO/ Zbulohet emri, ja ministri i parë teknik që pritet të propozohet nga PD

12:27, 19/05/2017

Duket se po dalin emrat e parë të ministrave teknikë që do të vijnë si propozime nga Partia Demokratike.

Pas marrëveshjes së arritur mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, kanë nisur të dalin dhe emrat e para që mund të vihen në krye të ministrive.

Kështu, burime për GSH.al kanë bërë të ditur se Ardian Marashi do të vihet në krye të Ministrisë së Arsimit dhe Sportit në vend të Lindita Nikollës, e cila e ka mbajtur këtë post deri më tani.

Ky i fundit ka mbajtur postin e ish-drejtorit të Qendrës së Studimeve Albanologjike, ndërsa tashmë thuhet se do të marrë detyrë të re, atë të Ministrit të Arsimit

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiperi era mut19/05/2017 14:11

Me vjen keq per kete ministren e ripjerdhjes qe po iken dhe nuk ka mundesi te vazhdoje tju presi energjine elektrike edhe njerezve te tjere tja qoje stafeten e ripjerdhjes deri ne fund.

kuqo19/05/2017 13:27

E goditur. Mundesisht te ketij kalibri edhe propozimet tjera. Shpresa po nis te kthehet ne kete vend!

Shto koment