SONDAZHI/ Marrëveshja PS-PD kush fitoi? Rama apo Basha

SONDAZHI/ Marrëveshja PS-PD kush fitoi? Rama apo Basha

11:18, 19/05/2017

Tani është fakt marrëveshja mes PS-së dhe PD-së. Qeveria do të jetë teknike më pjesëmarrjen e disa ministrave të propozuar nga opozita dhe disa drejtori të rëndësishme po ashtu.

Pas kësaj marrëveshje shumë opinione shprehen pro Edi Ramës ose pro Lulzim Bashës.

SYRI.net po organizon sondazhin e radhës të cilin mund ta votoni më poshtë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

lulashi23/05/2017 21:24

URREJTJA DHE LUFTA FALLSO 25 VJEQARE ESHTE KETHYER NE DASHURI .PRA DASHURIA E FSHEHTE TANI ESHTE LIGJERUAR . 25 VJET KALUAN , 50 I PATEM KALUAR DHE 25 VJET TJERA DO VAZHDOJME SI BARBON .DHE U BANE 100 VJET BARBONIZEM.KY ESHTE NJERIU YNE I RI SOCIALIST, QENJA MA ABSURDE NE BOTE.

Qytetari i merzitur20/05/2017 14:43

ME VJEN KEQ POR JA KA BO MUTIN BASHA BASHKE PUNIM ME KRIMIN ZHGENJIM TOTAL

krasasi tp20/05/2017 14:27

O Milet, ne fund e ke mbyllur komentin me nje pasthirrm ..yyyyy...., tamam si Edushka ne dy mitingjet e fundit.Dukesh qe je rilindist, ndryshe nga une qe jam i majte.Fitoji demokracija.Deri tash z.Basha eshte dy hapa para.Ju kerkoji liderve lokale te PD qe te sjellin ne parti mendimet e partise dhe te bazes per deputetet e parlamentit te ardhshem.Se dyti, caktoji si minister teknik ne ministrine e Arsimit nje personalitet si z.Marashi.Nderkohe iku nga kjo ministri zj.Nikolla me master te blere dhe me nje vile milionshe ne vend te nji apartamenti qe kishte para se te behej ministre.Te shohim levizjet e radhes dhe te flasim si qytetar dhe jo si militante.

koo19/05/2017 20:48

Ti per koo don te dish me argumenta per ripjerdhjen shif drogen qe po kapet çdo dite e Shqiperine qe ishte bere jeshil prej saj , ose shko shiko neper shkollat Shqiptare se sa hashash pine femijet meqe deshe argument per Edushken. Dukesh qe qenke i LESH E LISE suksese ne jete per ate qetesine e dashurine.

Vetting Rama19/05/2017 20:06

Much Ado About Nothing!

Hej Milet degjoni serish e mos thon nuk degjuam...19/05/2017 16:15

Miri, Koo e te tjere ketu..."Mileti" jam ;) Me that bythlepires i Rames, me that perfitues, shurdh e qorr! Le te njihemi: jam me dy diploma universitare jasht, jam me MBA (master in business administatration) ne nje nga universitet me te mira ne evrope...kthyer ne shqiperi...edhe punoj ne biznes privat me gjithe punet qe me kan ofruar si ne shtet ose banka. Kam nderruar 4 nga kompanite me te medha ne vend. Nga te gjitha kam ike me deshire per tw arrit nje shperblim me te larte. Aktualisht marr te 1,5 deri n 2 milion lek cash n muaj,m (varet nga bonus). Jam i qete nga puna se kam zanat qe edhe dreqi me brire ta marri nuk ngelem pa pune. Nuk mundem te lus bythen ne shtet per ndonji favor. Kam pas rob te niohur qe me flisnin per favore e kan fillu punen neper istitucione shteti e tani me mburrin kush liken kush lulin e kush shalgjatin. Me disa nga keta nuk preferoj me te shoqerohem. Boll esht mendoj si rezume. Tani ju te gjithe keni te drejt qe te gjithe politikanet shqipetar jan maskatenj, por ska rruge tjeter per momentin...nje duhet ta votosh...e te votosh salen e lulin eshte krim, te votosh liken eshte pabuksllek...te votosh ramen hajd mbase sajon ndonj gje mqs ka marr edhe ok nga t huajt. Kaq! Arsyetim llogjik i paster i thjesht. Ca ka per tu nxeh?

Shqiperi era mut19/05/2017 14:04

Me i fituari eshte psikopati dhe ripjerdhja pastaj Basha, pastaj PD ,pastaj partite e tjera dhe ne fund populli qe e hengri si gjithemone dhe ta harrojme qe do te kemi nje republige te re siq na u premtuan politikejt dhe nderkombetaret. Tani psikopati na u be edhe me i fuqishem sepse u be kapoja i gjithe llumit populli ta mbaje ne vrime se i ben mire .

Fitore19/05/2017 13:58

Fitoi Ramizi dhe Nexhmija

REDI19/05/2017 13:56

ROMA LUJTI AQ OMEL DHE BUKUR SA SKA. I KA DHENE SHAH -MAT BASHES.KUSH KA LUAJTUR SHAH E DI SHUME MIRE SE KUSH KA FITUAR.

eduarti19/05/2017 13:48

Mungon dhe alternativa asnjeri ...Keshtu per mua anjeri nuk ka fituar dhe as Shqiperia nuk ka fituar nga kjo kaq u hap nje rruge per te vazhduar me votime dhe kaq personalisht nuk e votoj qeverine e Edi Rames

Per Koo...19/05/2017 13:42

Koo po nxehesh? Me qetesi edhe dashuri ka then dikush. Pa me thuaj ti cili eshte me i sakti? Pervec faktit qe nji tamam i sakte nuk ekziston akoma. Pa he te degjojme nje here! Edhe po pate pak kohe argumentoje pak pse?flm shume

Xhafa19/05/2017 13:36

Bravo,suksese PD keni fituar nga te dyja me te gjatin thone shkodranet ose dy topet dhe nje buri.

miri19/05/2017 13:35

i verber dhe shurdh je ti o milet,qe nga gjithe kjo loje nuk ke kuptuar asgje po vazhdon te arsyetosh jo si nje lexues objektiv ,por si nje perfitues parazit qe je nga pushteti i rilindjes

tifozi19/05/2017 13:21

te dy dhe Shqiperia

koo19/05/2017 13:17

o ti Milet vetem milet nuk quhesh o ripjerdhes i edushkes na qenkerka ai politikani me i sakte po O debil skenderbytha ose lideri global

vjosa19/05/2017 13:10

Duhej dhe nje alternative e trete per sondazhin qe te jete serioze

Albi19/05/2017 12:44

Kane fituar te dy duke ja futur sa krahu shqiptareve.

O Milet...19/05/2017 12:26

Duke llogarit qe 90% e lexuesve te Syri-t jane PD-ist te verber :p si bie keq qe 28% kan votu Ramen ne sondazh. I thone qe nji pjese e mire e PD-isteve kane votuar Ramen. Hahaha. keshtu ka per te qene edhe ne zgjedhje! Nuk ka llogjik te votosh PD-ne. Nuk diti te rinovohet. Prape me Salen qe drejton, prap me Lulin mgjth ishte te humbesit. Prape duke bere thirrje per lufte! Uroj PD-ja te ngrihet te pakten per zgjedhjet e ardhshme me figura te reja, por kesaj radhe mos e digjni voten tuaj kot duke votu Salen, Lulin, Nishanin, Llalen, Sisitemin e Drejtesise aktuale. Mos e beni ate gabim te mbani keta ne pushtet! Rama ju a beri qejfin duke ju konsideruar te drejt kauzen e protestes....ca doni me? ai eshte politikani me i sakte aktualisht. Ne nje shtet normal evropian edhe drejtesi me deklaratet, sjelljet e pretendimet e PD-se e sigurt PD-ja shpallej parti e paligjshme dhe Sala e Luli arrestoheshin. te ne jo vetem qe nuk ndodh kjo por e fusin edhe ne qeveri! hec e merr vesh ca popull i mbrapsh paskemi qene! Tani mos ta zgjas...kujdes kesaj radhe kur te veni para asja kutise. Nuk eshte budallallik te ndryshosh voten...e kunderta eshte zgjuarsi, Gomarllik eshte te jesh si kal karroce..yyyyy! Ndaj hapni syte! ;)

Shaba19/05/2017 11:53

E ke konceptuar gabim sondazhin me dy alternativa. Shto edhe alternativen e trete: Demokracia. Per mua dhe per cilindoshqiptar, sot fitoi DEMOKRACIA

tosi19/05/2017 11:40

te dy kane dale te fituar

Mati19/05/2017 11:39

Kan fituar te dy ? Sepse si njeri si tjetri duan te rrin ne politik se ne shqipri vetem pi te jesh ne politik behesh miljoner ndersa populli ska as buk te mbushi barkun nje politik qe nuk esht aspak humane me popullin e vet sduhet te egzistoj....

Shto koment