Lajmi i fundit

7 vjedhje në ditët e fundit, arrestohen 3 ''skifterët'' që bënin 'namin'

Këlliçi: Erion Veliaj përgjegjës për inceneratorin e Tiranës, do marrë faturën që i takon

Këlliçi: Erion Veliaj përgjegjës për inceneratorin e Tiranës, do marrë faturën që i takon

21:11, 08/12/2023
A+ Aa A-

Anëtari i Kryesisë së PD Belind Këlliçi me anë të një statusi në rrjetin social Facebook, ka reaguar pas urdhër-arresteve të SPAK për rastin e Tiranës.

Këlliçi i është drejtuar me një thirrje në rrjetet sociale mediave të paguara nga njerëzit e inceneratorëve.

Ai kërkon që mediat të thyejnë censurën dhe të raportojnë arrestimet e drejtorëve të kryebashkiakut Erion Veliaj.

Denoncimi: 

“Ende në pritje të thyerjes se censures se mediave dhe portaleve per arrestimet e ndodhura sot ne Bashkine e Tiranes. Mediat duhet te raportojne ate c’ka po ndodh ne institucionin me te korruptuar sot ne Shqiperi.

Erion Veliaj, pergjegjesi per vdekjen e Ardit Gjoklajt, ushtari i Ndraghettes, pronari i inceneratorit te Tiranes dhe arkitekti i betonizimit dhe shkaterrimit te kryeqytetit, do mare faturen qe i takon.

Dhurata e sotme per Kongresin e PS, sapo ka nisur dhe nuk do ndalet deri sa te mberrije ne krye te kupoles se Bashkise Tirane…

PS: Taulant Tushen nderkohe kemi 6 muaj qe e paralajmeronim ne media, qe shefi i tij do e bente kurbanin e bashkise!”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco