Ali Ahmeti i sigurt: Më 28 janar do të ketë kryeministër shqiptar në Maqedoni

Ali Ahmeti i sigurt: Më 28 janar do të ketë kryeministër shqiptar në Maqedoni

23:28, 05/12/2023
A+ Aa A-

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka paralajmëruar se nga 28 janari i vitit të ardhshëm në RMV do të ketë kryeministër shqiptar, duke e zbatuar marrëveshjen e koalicionit të partisë së tij dhe LSDM-së.

Këto komente Ahmeti i bëri nga ceremonia ku e pranoi çmimin “Qytetar Nderi i Tropojës” në qytetin e Bajram Currit.

“Azgan, s’ka besoj. Më 28 janar do të ketë kryeministër shqiptar në Maqedoni”, tha mes të tjerash Ali Ahmeti.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco