Vasili: Veliaj 9.2 milion euro në 2024 për Taksën e Arsimit, drejtësia mbyll sytë përpara vjedhjes!

Vasili: Veliaj 9.2 milion euro në 2024 për Taksën e Arsimit, drejtësia mbyll sytë përpara vjedhjes!

20:11, 05/12/2023
A+ Aa A-

Nënkryetari i Partisë së Lirisë Petrit Vasili ka reaguar pas vendimit të qeverisë për t’I taksuar Arsimit 9.2 milion euro në buxhetion e vitit 2024, duke u shprehur se kjo është një vjedhje korruptive për të cilën drejtësia e re nuk po heton.

Me anë të një postimi në facebook Vasili shprehet se këto janë para të marra nga qytetarët dhe Bashkia ende vazhdon të mos investojë në shkollat e Tiranës.

Postimi i plotë:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco