Batuta e Bushatit: Si merren pronat në Shqipëri

22:27, 04/12/2023
A+ Aa A-

Gazetari Andi Bushati i ftuar në 'Çim Peka Live' ironizoi mënyrën se si merren pronat në Shqipëri.

Jam dakort me ju se ka abuzime të mëdha me pronat e minoritarëve në jug por ka problem me pronat në gjithë Shqipërinë.

Fakti që Greqia e ngren problemin si një vend i BE dhe vetëm aty ku është interesi i vet i ngushtë, mund të zgjidhë një ngastër por nuk jep kuadratin e madh që ata që humbasin pronat në jug, nuk i humbasin si minoritar por i humbasin si qytetar të këtij vendi, ashtu siç i humbet një qytetar i Velipojës apo i Shëngjinit.

Sepse këtu të drejtat i shkelen, jo minoritarëve, por të gjithë qytetarëve të këtij vendi. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco