Lajmi i fundit

Shkodër, shpërthim i fuqishëm pranë Teatrit Migjeni

Baton Haxhiu shokon me deklaratën e tij: Pas rastit Beleri fshihet motivi etnik

22:11, 04/12/2023
A+ Aa A-

Gazterai Baton Haxhiu I ftuar në “Çim Peka Live” ka habitur në stuio me deklaratën e tij se pas rastit të arrestimit të kryetarit të Himarës Fredi Beleri fshihet problemi etnik. Ai shprehet se kjo padrejtësi e fushatës zgjedhore i ka krijuar problem kryetarit të Himarës.

Haxhiu: Problemi etnik në zgjedhje edhe gjatë kohës së fushatës, mënyrën, ashpërsinë e prezencën  e të gjithë njerëzve nga Greqia në një fushatë etnike vendase kjo është pak problematike për arsye se ndodhat kjo e krijon padrejtësinë e radhës ose ajo që në mënyrë të padrejtë i ka ndodhur zotit Beleri, pikërisht për shkak të kësaj prolematike etnike që ka ndodhur përgjatë fushatës zgjedhore.

Bushati: Në qoftë se Beleri sepse kanë ardhur politikan grek dhe kanë bërë fushatë në Himarë ky është halli jonë nuk është më halli Belerit sepse drejtësia këtu nuk veproka me fakte por veproka me regji. Kjo është më  e tmerrshme se kjo që po flasim.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco