Begaj mesazh për mbështetjen ndaj Personave me Aftësi të Kufizuara: Të përmbushim objektivat për zhvillim të qëndrueshëm

Begaj mesazh për mbështetjen ndaj Personave me Aftësi të Kufizuara: Të përmbushim objektivat për zhvillim të qëndrueshëm

08:52, 03/12/2023
A+ Aa A-

Presidenti Bajram Begaj përcolli sot një mesazh për Ditën Ndërkombëtare të Personave me Aftësi të Kufizuara.

Presidenti Begaj thekson nevojën e përmbushjes së objektivave për zhvillim të qëndrueshëm në mbështetje të Personave me Aftësi të Kufizuara.

Ai gjithashtu apelon për mbrojtjen e tyre përballë vështirësive si edhe për zbatim dhe respektim të të drejtave që i kanë të garantuara me ligj.

"Sot në Ditën e Personave me Aftësi të Kufizuara, le t'i shtojmë përpjekjet për të hequr pengesat me të cilat përballen ata, në veçanti fëmijët.

Të zbatohen dhe respektohen të drejtat e tyre të garantuara me ligj, për më tepër përfshirje, punësim dhe mbrojtje sociale!

Të bëhemi bashkë në jetësimin e objektivave për zhvillim të qëndrueshëm që gjithkush të ndihet i vlerësuar e të ketë një jetë dinjitoze!", shprehet Presidenti Begaj në profilin e tij zyrtar në facebook.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco