Bushati: Nuk jam dakord me veton greke, por Beleri është i burgosur politik i Ramës

Bushati: Nuk jam dakord me veton greke, por Beleri është i burgosur politik i Ramës

21:21, 30/11/2023
A+ Aa A-

Analisti Andi Bushati, ka qenë i ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit", ku ka folur për Fredi Belerin dhe veton që Greqia po vendos ndaj nisjes së negociatave të Shqipërisë me BE-në. 

Bushati tha se nuk bie dakord me këtë veprim të Greqisë, por nga ana tjetër deklaroi se Fredi Belerit i janë shkelur të drejtat dhe se ai është "i burgosur politik me urdhër të Edi Ramës". 

Beleri është i burgosur politik, i burgosur me urdhër të Edi Ramës, me spiunët e paguar dhe porositur nga Edi Rama. Kjo është një gjë që mund t’ja bëjë kujtdo.

Tjetër Greqia dhe tjetër qytetari që i dhunohen të drejtat", tha Bushati. 
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco