FOTO+VIDEO/ Kryebashkiaku i New York uron shqiptarët: Gëzuar Ditën e Pavarsisë!

FOTO+VIDEO/ Kryebashkiaku i New York uron shqiptarët: Gëzuar Ditën e Pavarsisë!

13:38, 28/11/2023
A+ Aa A-

Një urim i veçantë për të gjithë shqiptarët në Ditën e Pavarsisë ka ardhur dhe nga kryebashkiaku i New Jorkut, Eric Adams.

Në një postim në llogarinë e tij në X, Adams shkruan:

“Nga Shqipëria e Vogël në Bronks në Brooklyn në Staten Island, fqinjët tanë shqiptarë janë pronarët e bizneseve të vogla, sipërmarrësit dhe njujorkezët punëtorë që e mbajnë qytetin tonë gjallë. Gëzuar Ditën e Pavarësisë shqiptarë!”, 

 

 

Sot shënohen 111 vjet nga dita kur u shpall Pavarësia e Shqipërisë, më 28 Nëntor 1912.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco