Kërkesat e opozitës për komisionet hetimore, Bardhi: Po shkelet Kushtetuta dhe çdo parim demokratik

Kërkesat e opozitës për komisionet hetimore, Bardhi: Po shkelet Kushtetuta dhe çdo parim demokratik

12:01, 29/09/2023
A+ Aa A-

Zbardhen diskutimet brenda mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve, ku po diskutohen dy kërkesat e opozitës për ngritjen e Komisioneve Hetimore.

Bëhet fjalë për komisionin për koncesionet në shëndetësi dhe atë për trajtimin e të dhënave Personale, të sistemit TIMS.

SYRI TV ka siguruar fjalën e kryetari i Grupit të PD-së, Gazment Bardhit në mbledhje. Ky i fundit theksoi se nëse maxhoranca ka pretendime për objektin e kërkesave, i ftoi që ta riformulojnë.

“Nëse keni pretendime për objektin, hajdeni ta riformulojmë. Por ju kërkoni të mohoni të drejtën e opozitës, duke shkelur kushtetutën e Shqipërisë. Po shkelni çdo parim demokratik, duke i mohuar opozitës çdo hapësirë. Është kushtetuta, që i garanton opozitës të drejtat për komisionet hetimore”, tha Bardhi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco