‘ABI Bank’ dhe Linda Rama. Kush foli në Tiranë, Ema Ndoja (Rama), apo Gabriel?

‘ABI Bank’ dhe Linda Rama. Kush foli në Tiranë, Ema Ndoja (Rama), apo Gabriel?

10:43, 03/05/2017
A+ Aa A-

Deklaratat e ministrit të Jashtëm gjerman në Tiranë Sigmar Gabriel, pak ditë më parë, habitën jo pak politikën në vend, por edhe ndërkombëtarët.

Deklaratat e tij bënë që shërbimi në shqip i agjencisë gjermane Dojçe Vele, pyeti zyrtarisht ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, nëse deklaratat e tij ishin shtetërore apo private.

Por ditë pas kësaj vizite janë zbardhur edhe detaje të reja në lidhje me vizitën e Gabriel në Tiranë.

Ministri gjerman në Tiranë mësohet se ishte i shoqëruar në Tiranë nga bashkëshorti i ish-aktores shqiptare Ema Ndoja.

Kjo e fundit është e martuar me ish-politikanin gjerman Rezzo Schlauch i cili është edhe anëtar i bordit të Abi-Bank në Tiranë dhe një lobist i fuqishëm në politikën gjermane për Edi Ramën.

Ema Ndoja, njihet edhe si ish e dashura e Edi Ramës.

Nga ana tjetër, Rezzo Schlauch si ish-politikan me lidhje të forta në Berlin, ai mësohet se bën lobingun më të fortë për Ramën në Berlin. Ai sot është në bordin e ABI-Bank bashkë me Linda Ramën.

SYRI.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Piter04/05/2017 02:01

Rezzo Schlauch eshte nje Politikan i korruptuar ne gjermani, dhe per Gabrielin ka pasur gjithmone fjale. Shohe gjithmone ne emisionet televisive te Shqiperise se si i idealisojne gjermanet, e keni gabim. Leket i pelqejne politikaneve gjermane me shume sec kujtojne Shqipetaret. Banka qe ka Haupur Ramma ka qellimin te mbledhi politikanet e korruptuar kudo qe jane, per te larte parate. Do mundohem ta perhap kete lajm ne te gjitha Institutionen dhe mediat Gjermane. Por me duhet me shume informacione dhe fakte. Mirprese c'do information ne FB: piterjurgen@web.de

Shpata03/05/2017 14:33

Do te deshiroja ti beja thirrje, nepermjet SYRI.net, Zonjes Flutura Açka te na shkruaj diçka per keta 'personazhe', ose me e mira te na beje nje poezi! Mendoj se jene bere teper groteske dhe do t'ja vlente bara qirane! Une nga ana ime, i ftoj te gjithe komentuesit dhe ekipin e Syri.net, te pime per ABI Banken, Linda Ramen, Ema Ndojen dhe Ishujt Kajman qe bejne te mundur riciklimin, dmth zbardhjen e lekeve te droges!

Lymi Personalitet03/05/2017 14:26

Ema paska martu gjermonin ....?! Aha, qeka qenis (qendis) mire. Paska qene goc e mençme. Uroj mos te jete e vertete qi ene me Edverin .....

lali03/05/2017 13:53

hhaaaa. muhabet kurvash , kurvaresh , paresh e pushteti, plehrat e ndyra

nino 03/05/2017 13:42

gjermanet jane dhe duken si njerz krrekt por jane me te korruptuar se mafia italiane ... ujku ujku por cakalli te shkatron me teper

Daj Jaku03/05/2017 12:34

Mendoni se në çfarë kënete eshtë kallur politika gjermane nga një ish spiune a STAS. Me këtë ritëm shumë shpejt do ta çojë Gjermaninë dhe Europën në moçalin e bretkosave, gjarpërinjve, shkërdhatave.Anglia doli nga lluca, Franca është në mëdyshje, president kurvari e hëngri kallomin, Greqinë, Italinë, Spanjën, Portugalinë i ka çuar në buzë të kënetës. Ndërsa EDramën me bordellon e vet i ka në klubin e saj të cullakëve, i ka në zemër.Në krye të këtij skenari izraeliti hungarez spekullanti miljarder Soros që korrupton qeveritë "socialiste ha ha ha" për interesat e tij mijardere. EUROPA E BASHKUAR SH.P.K. dhe SH.A. Shpresa e fundit, PD e tradhëtuar nga të privilegjuarit e saj.

malsori03/05/2017 12:29

Po nje mashkull ka te veshtir te komandoj nje femer 'ndersa nje femer si .Linda e bankes .apo si aktorja ndoja pushtojn boten .

dani03/05/2017 12:18

"Lona " na fal motra por mos valle je edhe ti pjese e grupit te Ramiut se ai shoku orgjine e njef mire

Molla03/05/2017 11:12

Posht kellirat e rripjelljes..

mika03/05/2017 11:03

Ema Ndoja ishte dhe shoqe e ngiudhte me Adrian Klosin. Jane nje grup keta qe vijne nga akademia eshte vajze mediokre qe can ne art me b... dhe jo me aftesi. Rama eshte rrugac me shoqerine e vet dhe prandaj afer mban vetem femra

loku03/05/2017 10:56

muhabet kurvash , kurvaresh , paresh e pushteti

Kosta03/05/2017 10:51

....gjithmon kurvat kane patur sukses ne politiken shteterore por qe edhe kane shkatarruar shtet te forta jo Shqiperine qe me zor rri ne kembe.....

Lona03/05/2017 10:49

Cfare turpi qe jeni ...keshtu po ndihmoni "Republiken e Re" ??? Letrat anonime te kohes komunizmit.

SOKOLI03/05/2017 10:46

GJERMANET DUAN RUSIN TI NDAJ NE 5-6COPA ASHTU SI GJERMANI PER NE NE FILLIM SHEKULLIN E KALAR P......

Shto koment

Denonco