Kryetari i të rinjve të VV: Edi Rama mendon dhe vepron si Esad Pasha

Kryetari i të rinjve të VV: Edi Rama mendon dhe vepron si Esad Pasha

09:30, 10/06/2023
A+ Aa A-

Kryetari i të rinjve të Lëvizjes Vetëvendosje, Behar Jashari ka reaguar pasi kryeministri Edi Rama dorëzoi një draft status për Asociacionin e komunave me shumicë serbe në Kosovë.

Jashari, përmes një postimi në Facebook, shkruan se Rama orvatet të duket si Ismail Qemali, sepse mendon e vepron si Esad Pasha.

“Edi Rama orvatet të duket si Ismail Qemali, sepse mendon e vepron si Esad Pasha”, shkruan Jashari.

Më herët deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi tha se ndërkombëtaret po e shfrytëzojnë kryeministrin e Shqipërisë, Edi, Rama meqë është i kapur, që t’i bëjë favore presidentit serb, Aleksandar Vuçiç.

Abrashi, përmes një postimi në Facebook, shkruan se ndërkombëtarët do ta hedhin Ramën në rrugë ose në burg si një limon të shtrydhur.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Xhimi10/06/2023 10:09

O KOMUNISTA SHKERDHATA. HALA ME HISTORINE E FALLSIFIKUME TE ENVER HOXHES DO HECNI JU. ESAT PASHA TRADHTOI TURQINE JO SHQIPERÌNE OR LEGENA.

Shto koment

Denonco