Kosova në flakë, Rama bën aheng me Beogradin në mes të Tiranës

Kosova në flakë, Rama bën aheng me Beogradin në mes të Tiranës

13:19, 09/06/2023
A+ Aa A-

Ndërkohë që tensionet në Kosovë janë në nivelet më të larta prej vitesh, teksa bandat kriminale të Aleksandër Vuçiç kanë sulmuar forcat e rendit dhe ushtarët e NATO-s, vetëm Edi Rama nuk duket i shqetësuar.

Për më tepër, në kuadër të Ballkanit të Hapur, ai ka ftuar orkestrën filarmonike të Beogradit në Tiranë.

Lajmin e ka komentuar edhe gazetari Bledian Koka.

“Mos harroni të rezervoni!

Ndërsa Aleksandër Vuçiç çon ushtrinë në gatishmëri për luftë në kufijtë e Kosovës, këta i bien qemanes si violinisti tek Titaniku në mes të Tiranës!

Më 22 qershor, Filarmonia e Beogradit zbarkon në Tiranë për t’i kënduar Ballkanit të Hapur për qejfin e Edi Ramës!

p.s... dhe për inat të Albin Kurtit!” shkruan Koka.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco