700 milionë euro dëm ekonomik në qeverinë Rama, Vasili: SPAK merret me cironka

700 milionë euro dëm ekonomik në qeverinë Rama, Vasili: SPAK merret me cironka

13:38, 04/06/2023
A+ Aa A-

Nënkryetari i partisë së Lirisë Petrit Vasili ka reaguar mbi skandalin e raportuar nga KLSH, se 770 milion euro janë vjedhur dhe abuzuaur nën qeverisjen e Edi Ramës. 

Vasili shprehet se në këto raste SPAK nuk reagon dhe as nuk merr masa, por sipas tij ‘merret me cironka’.

Sipas Vasilit, SPAK dëshmon hapur se mbeshtet dhe inkurajon korrupsionin në vend.

Postimi i Vasilit:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco