Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla viziton veriun: Sovraniteti është i patjetërsueshëm

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla viziton veriun: Sovraniteti është i patjetërsueshëm

13:13, 02/06/2023
A+ Aa A-

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla sot ka vizituar pjesëtarët e Policisë së Kosovë në veri të vendit.

Sveçla ka qëndruar sot në Jasenovik, në pendën e Liqenit të Ujmanit, në Zubq, në Junake e në Urën e Bistricës.

Ai ka shkruar në Facebook se sovraniteti është i patjetërsueshëm.

“Me vajzat dhe djemtë e Policisë së Kosovës që nuk kursejnë asgjë në mbrojtje të sovranitetit, kushtetutshmërisë dhe ligjshmërisë në vendin tonë. Në shoqëri normale demokratike, Republika është e veshur me sovranitet. Sovraniteti është i patjetërsueshëm. Faleminderit”, ka shkruar ai.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco