VIDEO-SYRI TV/ Noka kallëzon në SPAK 3 kryebashkiakë: Blenë vota me fondet publike

12:57, 02/06/2023
A+ Aa A-

Deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka ka kallëzuar sot në SPAK kryetarin e Bashkisë së Vaut të Dejës, Krujës dhe Vorës për farsën elektorale të 14 majit.

Në daljë nga organi I drjetësisë, Noka tha se 3 kryebashkiakët socialistë kanë blerë votat me paratë publike duke përdorur fondet e termetit dhe ndhmës ekonomik.

Deputeti demokrat I bëi thirrje SPAK që të hetoje pa u ndikuar nga regjimi, ndërsa paralajmëroi se do të ketë të tjera kallëzime për manipulim e zgjedhjeve.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco