Gjokutaj, prokurorëve: Hetoni njeriun që paguhet edhe si gazetar, edhe si punonjës i KLSH-së!

Gjokutaj, prokurorëve: Hetoni njeriun që paguhet edhe si gazetar, edhe si punonjës i KLSH-së!

08:26, 24/03/2023
A+ Aa A-

Këtë të enjte në media u publikua dhe më pas u bë viral një audiopërgjim i pseudo-gazetarit gjobaxhi Adriatik Doçi.

Në përgjimin e publikuar nga portali PublikTV.Live, Doçi tregon mënyrën se si i vendos gjoba biznesmenëve, prokurorëve, gjyqtarëve, poltikanëve apo edhe ministrave të ndryshëm, të qeverisë së Edi Ramës.

Gazetari gjobaxhi nuk ka kursyer asgjë në “rrëfimin” e tij te gazetarja e PublikTV.Live, duke treguar edhe listën e çmimeve të gjobave që ai i ka vendosur pronarëve të bizneseve dhe jo vetëm.

Lidhur me këtë ka reaguar avokati i njohur Genc Gjokutaj, i cili i kujton prokurorëve se nesër është ditë pune për ta, duke nënkuptuar nisjen e hetimeve ndaj këtij pseudo-gazetari që paguhet edhe si gazetar, edhe si punonjës i Kontrollit të Lartë të Shtetit.

“Paradite kallëzues në SPAK, pasdite gjobëvënës! Shpifës 24 orë! Ndërkohë paguhet edhe si gazetar, edhe si punonjës i KLSH-së!

Quhet Adriatik Doçi!

Çështja është penale! Me dhjetëra viktima materialisht dhe moralisht!

Zotërinj Prokurorë! Nesër është ditë pune! Procesi nuk mban “Ramazan”!”, shprehet permes rrjeteve sociale avokati Genc Gjokutaj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco