Lajmi i fundit

EMRAT/ Plagosja me armë në Burrel, identifikohet dhe shpallet në kërkim autori. 8 të shoqëruar

Hovenier: ShBA e mbështet tranzicionin e FSK-së në forcë territoriale mbrojtëse

Hovenier: ShBA e mbështet tranzicionin e FSK-së në forcë territoriale mbrojtëse

20:11, 22/03/2023
A+ Aa A-

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeff Hovenier, njofton se sot ka pasur mysafirë.

Ai shprehet se ndjehet i kënaqur të mirëpresë për një vizitë në Kosovë, ambasadoren Kate Marie Byrnes dhe Gjeneral Major Lasica nga Komanda Evropiane e ShBA-së.

“SHBA-ja e mbështetë plotësisht tranzicionin gjithëpërfshirës të FSK-së në një forcë mbrojtëse territoriale multi-etnike, profesionale, të ndërveprueshme nga NATO. Krenar për bashkëpunimin tonë të vazhdueshëm dhe të shkëlqyer”, shkroi Hovenier në postimin e tij.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco