‘Sekuestrimi i Prestige Resort’/ Meta: Sulm i hapur i Ramës ndaj medias për ti mbyllur gojën

‘Sekuestrimi i Prestige Resort’/ Meta: Sulm i hapur i Ramës ndaj medias për ti mbyllur gojën

14:05, 22/03/2023
A+ Aa A-

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka reaguar pas konfiskimit të paligjshëm që iu bë “Prestige Resort” ditën e sotme, në një ditë pushimi zyrtar.

Meta e cilëson këtë një hakmarrje në shkelje të gjithë ligjeve dhe të drejtave të njeriut dhe një sulm i hapur me një urrejtje skizofrenike jo vetëm ndaj këtij biznesi, por pronës së çdo qytetari.

Postimi i plotë:

Në këtë ditë feste të shenjtë të besimit Bektashi, por njëherazi dhe dita e festës së Demokracisë, qeveria e Edi Ramës nuk rreshti në veprimet e saj të paligjshme dhe mafioze.

Veprimet hakmarrëse ndaj Prestige Resort në shkelje të të gjithë ligjeve dhe të drejtave të njeriut, janë një sulm i hapur me një urrejtje skizofrenike jo vetëm ndaj këtij biznesi por janë një sulm ndaj pronës së çdo qytetari.

Sot, siguria juridike, respekti ndaj ligjit, respekti ndaj të drejtës për tu ankuar në gjykatat e vendit kanë marrë një goditje tjetër nga Edi Rama dhe banda e tij, të cilët kërkojnë me çdo kusht që të mbyllin gojën e mediave për të penguar thënien e së vërtetës.

Goditjet e Edi Ramës ndaj mediave shqiptare kanë qenë të vazhdueshme, por dhe provë e dëshpërimit të tij, përballë zemërimit të jashtëzakonshëm të qytetarëve ndaj tij dhe mafiozëve që e rrethojnë.

As Edi Rama dhe as një shërbëtor i tij nuk e ndal dot uraganin e zemërimit popullor, që do t'i ndëshkojë në 14 Maj për dëmet shumë të mëdha që i kanë shkaktuar Shqipërisë dhe shqiptarëve.

#PartiaLirise #NdryshimMeCdoCmim

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco