Urimi/ Berisha: Sulltan Novruzi tjetër të na gjejë pa Sulltan Salep Surrelin

Urimi/ Berisha: Sulltan Novruzi tjetër të na gjejë pa Sulltan Salep Surrelin

10:10, 22/03/2023
A+ Aa A-

Kryetari demokrat, Sali Berisha, uroi shqiptarët me rastin e festës së Sulltan Novruzit.

POSTIMI I PLOTE

Gëzuar ditën e Sulltan Novruzit!

Të dashur miq,

Bektashinjve shqiptarë ju uroj nga zemra gëzuar ditën e madhe dhe të bekuar, Sulltan Novruzin.

Kjo ditë për bektashinjtë dhe mbarë besimtarët e Zotit, është ditë besimi, mbarësie dhe shprese.

Për të gjithë ne, ditë e lindjes, jetës dhe shpresës së pashuar! Le të urojmë që Sulltan Novruzi tjetër të na gjejë më mirë në paqe, harmoni dhe pa monizmin e narkoshtetin e Sulltan Salep Surrelit!

Gëzuar! sb

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco