Deputet me mendje për ibret!

Deputet me mendje për ibret!

20:36, 18/03/2023
A+ Aa A-

Nga Ylli Dylgjeri 

Deputet me mendje për ibret!

E ka nxjerr Hajredin Pashën heroin e dibranëve!!!

Dibranët luftojnë,

Pastori broçkullon.

Hajredinin, Sulltani e dërgoi të mblidhte taksat cep më cep,

dhe Gogu e adhuron, se

me Ramën i përngjason:

O Gogu, o pastor,

na e bone Dibrën horr!

Më mirë ik bjeri me d...ë!

O Pastor, Pastor mavria,

S’ka ç'të duhet historia!

Kjo është Rilindja more vëllezër,

Që çdo ditë po pjell bylmezër,

Një herë na i bën legjendat realitet,

E herën tjetër historinë na e shkep!

Nuk njeh Pastori kush është armiku, se e ka mendjen te Lali Fiku,

Nuk di Pastori ç'është trimëria,

se në tru i ka mbi Erion Velija...

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco