Bledian Koka: Etjen Xhafaj presion administratës që të jenë pjesë e pisllëk-aplikacionit ‘Aktivisti’

Bledian Koka: Etjen Xhafaj presion administratës që të jenë pjesë e pisllëk-aplikacionit ‘Aktivisti’

17:11, 08/02/2023
A+ Aa A-

Gazetari, Bledian Koka ka bërë publike denoncimin që e ka zbuluar disa kohë më para për aplikacionin “Aktivisti” të cilin po përdor Partia Socialiste, ky është skandali më i fundit i qeverisë.

Koka është shprehur se me urdhër të Etjen Xhafaj po u bëhet presion administratës dhe drejtorëve që të jenë aktiv në pisllik-aplikacionin “Aktivisti” ose në të kundërt do të largoheshin nga puna.

Postimi i Kokës:

Pisat!

Ne 19 Janar bera publike nje fakt qe ma kishin referuar shume zyrtare te administrates rreth presioneve qe i behen atyre direkt nga Etjen Xhafaj per te qene aktiv ne pisllik-aplikacionin "Aktivisti" ne te kundert rrezikonin vendin e punes! Sot vete me shprese-kandidati i PS ne Vlore e konfirmoi kete akuze timen.

p.s....S'keni pare akoma asgje!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco