‘Ç'a t'i thotë Ambrozias...’/ Bushati ironizon heshtjen e Yuri Kim për aferën Rama-McGonigal

15:18, 07/02/2023
A+ Aa A-

Analisti Andi Bushati ka ironizuar heshtjen e ambasadores amerikane në Tiranë, Yuri Kim, për skandalin ndërkombëtar mes ish-zyrtarit të lartë të FBI Charles McGonigal dhe kryeministrit Edi Rama.

Pas vizitës së Yuri Kim në Gjykatën Kushtetuese, mediat e prisnin në derën e këtij institucioni, por ambasadorja nuk i’u përgjigj pyetjes së gazetares së SYRI-t Ambrozia Meta se a kishte ndonjë koment në lidhje me aferën Rama-McGonigal.

Ç'a t'i thotë Ambrozias, t'i flasë për fitoren historike të mandatit III, apo për minimin e demokracisë?’, shkruan Bushati në Facebook.  

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco