‘Vrasës Demokracie! Dorëhiqu’/ Fillon protesta në Tiranë, kryeqyteti kundër aferës Rama-McGonigal

‘Vrasës Demokracie! Dorëhiqu’/ Fillon protesta në Tiranë, kryeqyteti kundër aferës Rama-McGonigal

22:11, 04/02/2023
A+ Aa A-

Banorët e kryeqyteti duket se e kanë nisur protestën kundër aferës së kryeministrit Edi Rama me ish-zyrtarin e lartë të FBI Charles McGonigal.

Rrugët e Tirans janë mbushur me postera që e quajnë Ramën ‘Vrasës Demokracie’ dhe kërkojnë ‘Dorëheqjen’ e tij.

Partia Demokratike dhe opozita ka thirrur shqiptarët në një protestë kombëtare në '11 Shkurt' kundër aferës Rama-McGonigal dhe ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit.

Pritet që Shqipëria të derdhet në Tiranë dhe kryeqyteti të vërshojë drejt shesheve për të kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama, i cili me skandalin e fundit ka turpëruar çdo shqiptar brenda dhe jashtë vendit, pasi ka korruptuar me 225 mijë dollarë një ish-zyrtar të lartë të FBI, Charls McGonigal për të goditur Partinë Demokratike.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gj05/02/2023 07:57

Më duket erdhi koha të dëgjosh një këshillë pa para në mes: largohu sa je në kohë, se popullimt duket se po i ngrih...

Shto koment

Denonco