Pano Soko: Rama nuk do të mbijetojë për shumë gjatë, po i bije mburoja

22:44, 03/02/2023
A+ Aa A-

Eksperti i ekonomisë Pano Soko në “Çim Peka Live” ka  deklaruar se Edi Rama do nuk do të mbijetojë edhe shumë gjatë në qeveri pas gjithë skandaleve të njëpasnjëshme të tij.

Sakaq, Soko ka treguar se strategjija e Ramës ka qënë të mbajë mirë marrëdhënien me të mëdhenjtë dhe të vjedhi e korruptojë vendin.

“Unë nuk mendoj se Rama i mbijeton kësaj.  Dhe jo se ne do bëjmë ndonjë ne. Problemi më i madh është që Rama nëpërmjet kësaj metode, duke pasur këtë zotërinë në lidhje të vetën, kanë mbijetuar sepse Ramën nuk do ta vrasi kjo,Ramën do ta vrasin inceneratori, do ta vrasi sterilizimi. Hiqja mburojën Ramës dhe Rama ekspozohet dhe e vdes edhe kolla më e thjeshtë. Rama nuk i mbijeton dot sepse e ka krijuar ambientin të tillë që i duhet detyrimisht mburojë. Nuk e shoh që të mbijetojë sepse do ti bjeri mburoja dhe do të bëhet vurnerabël. Mos u çudisni që Rama të jetë kapitulli i parë i mbyllur . Ne kemi 34 kapituj dhe rama do të jetë kapitulli i parë i mbyllur. Rama në vetvete e ka krijuar e ka ndërtuar të gjithë politikën e vetë mbi këtë parim ‘kije mirë me albitrin, dëmto kundërshtarin dhe vidh e bëj çfarë të duas sepse sdo të ndodhi asgjë”, tha ai. 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco