Salianji: Nuk ka ndodhur kurrë, FBI dërgoi agjentin të infiltronte Deripaskan, por u vetë-infiltrua

21:49, 02/02/2023
A+ Aa A-

I ftuar në Çim Peka Live në Syri Tv ishte deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji për të diskutuar mbi skandalin e Ramës në SHBA.

Salianji është shprehur se ekzistojnë dy çështje në SHBA ku në njërën prej dosjeve të McGonigal është emri i Ramës i përmendur disa herë.

"Ne mund të kemi opinione dhe qëndrime të ndryshme kur bëhet fjalë për një çështje të caktuar por faktet  ne nuk i ndryshojmë dot. Janë dy çështje, njëra është në New York që ka të bëjë me Deripaskën dhe një çështje që është Washington që është në zyrën e prokurorit të diskretit të Colombia që ka të bëjë vetëm me Shqipërinë.

New York Time shkruante sot se atë që dërguam të infiltronte Deripaskën ndërkohë që ai infiltron zyrtarin e FBI-së së bashku me Ramën brenda.

Kryeministri del edhe thotë se ka një këshilltar pa pagesë i cili ka lidhje të forta me rusët, por duhet që të nxjerrë nj kontratë pasi ligji nuk e një këshilltarin pa pagesë."

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco