SYRI TV/ Skandali McGonigal, Rama refuzon sqarimet. Boçi: Kemi një Kryeministër tradhtar

15:19, 02/02/2023
A+ Aa A-

Edi Rama dhe mazhoranca socialiste kanë refuzuar sërish të jap shpjegime në Kuvend për skandalin e kreut të qeverisë me ish zyrtarin e lartë të FBI-së Charles MCgonigal. Deputetët e opozitës kërkuan mocion me debat me kryeministrin, por kërkesa u mohua nga Lindita Nikolla. Kjo solli tensione në seancë ku deputetët e Partisë Demokratike bllokuan foltoren deri në pranimin e kërkesës së tyre, por që deri në mbyllje të seancës iu mohua.

SYRI TV

Kryeministri Edi Rama ka rezuar sërish që të jap shpjegime për përfshirjen e tij në  skandalin me ish zyrtarin e lartë të FBI-së Charles McGonigal,  gjë e cila solli tensione  në seancën plenare të kësaj të enjteje.

Me nisjen e seancën plenare, deputetët e Partisë Demokratike kërkuan sërish miratimin e kërkesës për mocion me debat me kreun e qeverisë.

Nga foltorja e Parlamentit, deputët e opozitës akuzuan kryeministrin Rama se po I shmanget përgjegjësisë, pas korruptimit që I ka bërë ish zyrtarit të FBI-së .

Rrëzimi I kësaj kërkese solli replika të forta mes deputeëve të opozitës dhe përfaqësuesëve të mazhorancës socialsit.e

Kjo është séance e dytë plenare që kreu I qeverisë refuzon të jap sqarime për implikimin e  tij në skandalin me izh zyrtarin e FBI –së Charles McGonigal. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco