Milaim Zeka: Çështja është serioze. Drejtori i FBI pritet të japë dorëheqjen!

22:30, 26/01/2023
A+ Aa A-

Gazetari Milaim Zeka deklaroi në 'Çim Peka Live' se drejtori i FBI pritet të japë dorëheqjen pas skandalit të Charles McGonigal me Edi Ramën dhe oligarkët rusë. 

Ish-shefi i FBI akuzohet se ka marrë 225 mijë dollarë nga dy njerëz pranë Edi Ramës. 

Ai është paguar për lobimin që ka kryer në SHBA, kundër Partisë Demokratike dhe përfaqësuesve të opozitës. 

"Nuk arrestohet një polic i thjeshtë në Europë pa patur 1 milion fakte, jo më zyrtar i lartë i FBI. Sa kohë Drejtori i Përgjithshëm i FBI sonte po shikon me dhënë dorëheqjen, çështja është tepër serioze. Ne dimë që është dhënë ryshfet, jo vetëm nga Agron Neza, por nga kompanitë ruse. Kjo i intereson drejtësisë amerikane për cilin qëllim ky zyrtar i FBI i ka përdorur këto para", tha Zeka.  

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco