Vasili: 'Kushtetuesja' delegjitimoi dhe rrëzoi përfundimisht zgjedhjet mafioze të 25 prillit

Vasili: 'Kushtetuesja' delegjitimoi dhe rrëzoi përfundimisht zgjedhjet mafioze të 25 prillit

20:18, 09/12/2022
A+ Aa A-

Pasi Gjykata Kushtetuese i bëri thirrje politikës që brenda vitit të garantojë votën për emigrantët, deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili përmes një postimi në rrjete sociale thotë se Kushtetuesja delegjitimoi përfundimisht zgjedhjet mafioze të 25 prillit 2021. Vasili thekson se pushteti i Rilindjes është i paligjshëm totalisht.

Statusi i Vasilit

Gjykata Kushtetuese delegjitimon dhe rrezon perfundimisht zgjedhjet mafioze te 25 prillit! Zgjedhjet e 25 prillit delegjitimohen dhe rrezohen perfundimisht nga Gjykata Kushtetuese!

Gjykata kushtetuese ka vendosur Deklarimin e Urdhrit nr. 219, datĂ« 19.04.2021 “PĂ«r karantinimin e personave qĂ« vijnĂ« nĂ« RepublikĂ«n e ShqipĂ«risĂ« nga Republika e MaqedonisĂ« sĂ« Veriut dhe Greqia” si i papajtueshĂ«m me KushtetutĂ«n e RepublikĂ«s sĂ« ShqipĂ«risĂ«.”

Qeveria me nje Urdherin 19.04.2021  te Ministres se shendetesise Manastirliu, ne dhunim te Kushtetutes pengoi dhjetra mijra qytetare shqiptare nga Greqia dhe Maqedonia, qe te votonin ne 25 prill me qellimin e vetem manipulimin e rezultatit te zgjedhjeve.

Dhjetra mijra qytetare shqiptare nga Greqia dhe Maqedonia u ndaluan ne menyre te dhunshme te votojne nga qeveria ne 25 prill sepse i prisheshin hesapet horrave te rilindjes per vjedhjen e pushtetit!

Pushteti i rilindjes pas 25 prillit 2021 eshte produkt i vjedhjes se certifikuar juridikisht dhe boterisht dhe si i tille totalisht i paligjshem.
Zgjedhjet e reja te parakohshme jane veprimi me i paket per te vendosur legjitimitetin ne Shqiperi.

Ky veprim per zgjedhje te reja as qe mund te diskutohet dhe as te negociohet sepse kompromis me dhunimin e Kushtetutes dhe te drejten e mohuar te votes nuk ka.

Ministrja e Shendetesise duhet shkarkuar menjehere si shkelese me qellim dhe e certifikuar e Kushtetutes per qellimin e manipulimit te zgjedhjeve.

Cdo aksion per rikthimin e legjitimitetit ne Shqiperi ndaj ketij pushteti ilegjitim dhe mafioz eshte totalisht i perligjur.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco