Mediu në Kongresin Amerikan: Do zhvillojmë takim për të trajtuar sfidat në Europën Juglindore në kuadër të agresionit Rus mbi Ukrainë

Mediu në Kongresin Amerikan: Do zhvillojmë takim për të trajtuar sfidat në Europën Juglindore në kuadër të agresionit Rus mbi Ukrainë

11:36, 09/12/2022
A+ Aa A-

Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu ka zhvilluar takimi të shumta në Kongresin Amerikan.

Në një potsim në rrjette sociale kreu republikane tregon se në takimet në Kongresin Amerikan me Senatorët Tom Tillis, Jim Inhofe, Senatorin John Cornyn, shefin e stafit të Senatorit Menendez, mikun e vjetër Damian Murphy, shefin e stafit te Senatorit Rubio, z Mike Needham, Kongresmenët Pete Session, Robert Aderholt, Jack Berman, John Moolinar, Michael Ëlatz dhe Dan Crenshaë, ramë dakort që të zhvillojmë një takim për të trajtuar sfidat në Europën Juglindore në kuadër të agresionit Rus mbi Ukrainë, kërcënimet e sigurisë në Ballkan, problemet e influencës Ruse dhe Kineze si dhe Lufta kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco